Історія від засновника: як з'явився Golden Team та як ми стали розвивати IT-індустрію в українському місті?

Irina Sigareva

27 March

9 : 00

Історія від засновника: як з'явився Golden Team та як ми стали розвивати IT-індустрію в українському місті?

В кожної компанії є історія, і Golden Team не виняток. Ми українська IT-компанія, яка існує 12 років та займається розробкою вебсайтів, мобільних застосунків та DevOps /DevNet.

Історія від засновника: як з'явився Golden Team та як ми стали розвивати IT-індустрію в українському місті?

Все починалось з…

«Зроби хобі своєю роботою і тобі більше ніколи не доведеться працювати» — саме так і почалася історія Golden Team.

Максим Калін — співзасновник компанії, захоплювався ІТ і працював програмістом на українському заводі «Запоріжсталь». У 2010 в Запоріжжі починає розвиватися сфера інформаційних технологій і Максим влаштовується розробником у маленьку фірму. Так, як сфера нова, багато процесів в ній «просідали». Це стало мотивацією для створення власної справи з якісним, швидким, інноваційним сервісом. У 2011 році Максим з партнерами відкриває ІТ компанію «Golden Team».

Фірма займалася мобільними застосунками, вебсайтами та системним адмініструванням. Найпопулярнішим напрямком тоді були мобільні додатки. В рік розробляли понад 10 проектів на Android. 

Першими роботами були:

 • «SafeDriver» — проект на американський ринок, який запобігає кількості аварій на дорогах, через використання телефона. Його задача — заблокувати телефон, якщо його використовують при їзді на швидкості понад 8 миль на годину;
 • «Outminder» — проект на європейський ринок, а саме для Англії. Він створений допомагати людям, які мають проблеми з короткочасною пам’яттю. Застосунок розробляє план маршруту з нагадуваннями через певний проміжок часу, що саме потрібно робити. Наприклад: вийти з дому, дійти до зупинки, сісти в автобус №5, вийти через 15 хвилин, зайти в магазин... і так кожен крок, щоб людина не загубилася та не почала панікувати. Завдяки цьому додатку люди живуть повноцінним життям. 

Історія від засновника: як з'явився Golden Team та як ми стали розвивати IT-індустрію в українському місті?

На початку роботи виникали деякі складнощі: закріпитися на UpWork та знайти замовників (перший час навіть працювали за відгук); швидко вивчати нові технології, щоб встигати за потребами клієнтів та триматися на ринку. З часом, ці проблеми були вирішені, а компанія почала активно розвиватися. Зараз штат фірми виріс з трьох людей до тридцяти, а ІТ-послуги розширилися та удосконалилися, враховуючи розвиток технологій. Основні послуги:

 • Веброзробка: розробка «під ключ»/дорозробка вебдодатків, аналіз початкового коду, оптимізація, покращення, прискорення роботи.
 • Розробка мобільних застосунків під бізнес: для автоматизації бізнес-процесів та крос-платформних додатків.
 • Системне адміністрування DevOps /DevNet: запуск, підтримка функціонування, розгортання, контроль роботи систем.

За 10+ років ми встигли попрацювати з клієнтами з Європи, Америки, Азії та створили безліч корисних продуктів. Наприклад, мобільні додатки/вебсайти для розвитку соціальної, економічної, медичної, культурної сфери та різноманітні розважальні застосунки.

Ми завжди намагаємось розробити додаток/сайт найбільш правильним шляхом (в технічному та етичному плані) та у найкоротші терміни. Наш великий досвід та довіра партнерів підтверджені найвищою оцінкою на UpWork.

Історія від засновника: як з'явився Golden Team та як ми стали розвивати IT-індустрію в українському місті?

Життя Golden Team

З 24 лютого 2022 року український бізнес знаходиться в складних умовах. Попри це, Golden Team намагається розвиватися та дбати про команду, клієнтів та країну. Зараз команда здебільшого працює онлайн, всі зосереджені на роботі над проектами та допомозі країні у наближені перемоги.

Історія від засновника: як з'явився Golden Team та як ми стали розвивати IT-індустрію в українському місті?

Головною особливістю відносин в команді — є повна свобода слова та вибору. У нас немає суворих правил субординації. Кожен займає рівноправну позицію і може вносити корективи для покращення проекту, розвитку себе та компанії. Поза офісом ми любимо проводити час активно: збираємось на боулінг або велозмагання. Також беремо активну участь у соціальних проектах та розвитку ІТ-сфери у рідному місті. Наприклад, привітали студентів, які перемогли в ІТ олімпіаді

історія від засновника

Розвивати бізнес під час війни — складна задача. Але ми не зупиняємося і  будуємо плани на майбутнє:

 • створювати гарні умови праці, щоб зберігати найкращі кадри в межах держави;
 • сформувати культуру створення проектів, розробки, програмування, побудови коду;
 • створити свій продукт, який буде корисним країні;
 • працювати з промисловими/виробничими бізнесами.

Чесність - наш козир

Головні принципи роботи Golden Team: чесність, відкритість, турбота. 

Це стосується всіх комунікацій: 

 • З клієнтами

Ми не беремо всі проекти, а обираємо їх за схожими цінностями. Для кожної задачі шукаємо оптимальний варіант вирішення. Не ускладнюємо процеси та не збільшуємо терміни виконання, аби більше заробити. І головне — завжди доводимо проект до кінця, стараємось досягнути ідеалу та виконуємо всі вимоги замовника. 

 • Зі співробітниками 

Для кожного члена команди, створюємо комфортні умови праці; підбираємо завдання, над якими йому цікаво працювати, та які дають можливість прокачувати скіли та зростати професійно.

 • З колегами

Ми турбуємося про людей, які будуть працювати над проектом після нас. Тому не ускладнюємо, а пишемо “чистий” код, з яким буде зручно працювати.

історі від засновника

Golden Team далі буде розвивати бізнес в Україні та покращувати ІТ-сферу.  А саме: формувати у світі образ сильної сучасної технологічно просунутої країни та залучати світових клієнтів високою якістю роботи, щоб приносити їх гроші в Україну.

Share this article in